Uwaga!
Ta kopia systemu CMS jest licencjonowana dla innej domeny!

Czy to wcześniej działało? Jeśli zaparkowałeś dodatkową domenę na tej stronie,
być może tutaj jest problem - proszę wrócić do kreatora i uruchomić go ponownie - a tam dodać nową domenę do licencji w trybie upgradu
- lub skontaktować się z dostawcą oprogramowania

2020 » DPS Stalowa Wola

2020

2020


31.12.2020 r. -  Spotkanie Sylwestrowe
31 grudnia odbyło się spotkanie Sylwestrowe w naszym Domu Pomocy Społecznej. Spotkanie towarzyskie miało na celu powitanie Nowego Roku 2021. Zebrani mieszkańcy zostali ugoszczeni gorącymi jak i chłodnymi napojami oraz słodkimi przekąskami. Zabawa, choć w ograniczonym gronie, udała się! Czas minął na wspomnieniach zabaw sylwestrowych spędzanych w gronie przyjaciół i rodziny. Nie mogło zabraknąć również tańców w rytmach porywajacej muzyki. Klimat ostatniego dnia Starego Roku był bardzo miły i sympatyczny.

 

24.12.2020 r. - Wigilia Bożego Narodzenia w naszym Domu
Wigilia Świąt Bożego Narodzenia to najbardziej uroczysty i wzruszający dzień w roku. To czas serdecznych spotkań, dzielenia się opłatkiem i składania życzeń. Piękna, świąteczna atmosfera towarzyszyła  
również w naszym Domu. Ksiądz Proboszcz Mieczysław Kucel wraz z Kapelanem Domu Pomocy Społecznej – Eugeniuszem Rycerskim odczytał Ewangelię Św. Łukasza , odśpiewano kolędę oraz złożyliśmy sobie życzenia. Na stołach znalazły się tradycyjne potrawy wigilijne. Blask choinki i kolędy, które rozbrzmiewały, dawały wiarę na lepsze jutro. Dyrektor Domu Pomocy Społecznej wraz Panią Kierownik Działu Opiekuńczo- Medycznego i Księdzem Proboszczem udali się do każdego mieszkańca z opłatkami by złożyć świąteczne życzenia.

 
 

 22.12.2020 r. - Wsparcie rzeczowe od Fundacji Biedronka i Apteki Nova

Każdego odwiedził Święty Mikołaj. Co roku, z okazji mikołajek i świąt przygotowujemy dla naszych podopiecznych drobne upominki . W tym roku w przygotowaniu 89 paczek wsparła nas Fundacja Biedronki oraz Apteka Nova.
Mieszkańcy otrzymali niesamowite prezenty. Radości było wiele. 
Dziękujemy wszystkim dzięki którym te prezenty do nas dotarły, a w szczególności Fundacji Biedronka oraz Aptece Nova To cudowne, że tak wiele osób dzieli się sercem z mieszkańcami Domów Pomocy Społecznej szczególnie w czasie pandemii.
Dzięki Wam jaśniej świeci słońce!

 

30.11.2020 r.
- Pomoc Fundacji TV Puls " Pod Dębem"

Serdeczne podziękowania kierujemy do Fundacji TV Puls "Pod Dębem" za pomoc w nawiązaniu współpracy z firmą Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o. dzięki czemu nasi mieszkańcy otrzymali dziś środki kosmetyczne i suplementy diety. Kierujemy w Państwa stronę piękne ukłony. Radość naszych mieszkańców, w tak trudnym dla nas wszystkich czasie, jest bezcenna.  Bardzo się cieszymy, że w tej nadzwyczajnej sytuacji nie brakuje ludzi dobrej woli, którzy pamiętają i dbają o naszych podopiecznych.

 

24.11.2020 r. - Pomoc rzeczowa od Banku Żywności w Tarnobrzegu 

W obliczu pandemii wirusa SARS-CoV-2  
Stowarzyszenie Tarnobrzeski Bank Żywności nieustannie wspiera i realizuje pomoc żywnościową dla naszego Domu. W ramach tej inicjatywy, od początku epidemii, nasza placówka otrzymała wiele produktów spożywczych. Pragniemy serdecznie podziękować za okazane wsparcie, pamięć i otwartość na nasze potrzeby. Dokładamy wszelkich starań i robimy wszystko, aby uchronić naszych podopiecznych i nas samych od zakażenia COVID-19, by wszyscy czuli się bezpiecznie, a Dom funkcjonował jak najlepiej. Dzięki Państwa niezwykłej pomocy jest nam łatwiej o to zadbać. Dziękujemy!

 

24.11.2020 r. - Pomoc rzeczowa - Prezydent Miasta Stalowa Wola,Urząd Miasta Stalowa Wola
Składamy 
serdeczne podziękowania Urzędowi Miasta Stalowa Wola, jak również Prezydentowi Miasta Stalowa Wola - Panu Lucjuszowi Nadbereżnemu,  za życzliwy gest i wsparcie naszego Domu w postaci środków ochrony osobistej tj. maseczki ochronne, gogle, przyłbice, rękawiczki jednorazowe, fartuchy i kombinezony ochronne oraz płyny do dezynfekcji. Dziękujemy za bezinteresowną pomoc, otwarte serce i życzliwość, którą otrzymaliśmy. Życzymy dużo zdrowia oraz powodzenia w realizacji zamierzonych celów.  

 


20.11.2020 r. - 20 lat Domu Pomocy Społecznej im. Jozefa Gawła w Stalowej Woli i Dzień Pracownika Socjalnego

Sprawy rodzinne, choroby, nieszczęśliwe zdarzenia losowe. Splot różnych wydarzeń złączył losy wielu ludzi w Domu Pomocy Społecznej im. Józefa Gawła w Stalowej Woli. Staramy się, by placówka ta była dla naszych mieszkańców prawdziwym Domem, gwarantującym warunki bezpiecznego i godnego życia. Zapewniamy stabilizację bytową, opiekę medyczną, wsparcie oraz pomoc w gospodarowaniu czasem wolnym. Tworzymy jedną wielką rodzinę. DPS posiada 93 miejsca, a jego ogromną zaletą jest wysoko wykwalifikowana kadra licząca ponad 50 osób.

13 listopada 2020 roku, czyli na 10 miesięcy przed planowanym terminem, DPS rozpoczął działalność przyjmując pierwszych mieszkańców. Dziś obchodzimy kolejną, 20 już rocznicę działalności Domu Pomocy Społecznej w Stalowej Woli. Niestety, czas w jakim przyszło nam celebrować ten zacny jubileusz, to bardzo trudny okres pandemii i walki z koronawirusem, więc obchody tego święta były wyjątkowo skromne i symboliczne. Spotkaliśmy się we własnym gronie, a chwile wspomnień pozwoliły na powrót myślami do wszystkich byłych i obecnych mieszkańców oraz pracowników Domu. Był słodki poczęstunek i podziękowania Dyrektora DPS w Stalowej Woli, Pana Łukasza Chrząstka.

Dzień ten, splótł się z wydarzeniem, jakim jest Dzień Pracownika Socjalnego, przypadający 21 listopada. Wszystkim naszym pracownikom składamy serdeczne podziękowania i wyrazy uznania za wysiłek, zaangażowanie i trud włożony w niesienie pomocy drugiemu człowiekowi. Ofiarując swoje wielkie serce oraz życzliwość budzicie szacunek i uznanie społeczeństwa. Życzymy jak najwięcej wytrwałości, energii, satysfakcji, ciągłego rozwoju i sukcesów zawodowych oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

 20.11. 2020 r. - Pomoc rzeczowa - Koło Gospodyń Wiejskich Wólka Tanewska

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować Koło Gospodyń Wiejskich Wólka Tanewska wraz z mieszkankami i terapeutkami z Caritas w Rudniku nad Sanem, za życzliwy gest i wsparcie w postaci szycia maseczek ochronnych dla naszego Domu. Wiemy, ile wysiłku i pracy włożyłyście w szycie dla naszej placówki środków ochrony osobistej. Państwa postawa stanowi przykład troski o innych oraz podkreśla najważniejsze wartości takie jak; godność człowieka i chęć niesienia pomocy. To dzięki Waszej postawie i zaangażowaniu, idziemy do pracy z poczuciem bezpieczeństwa i wiarą na lepsze jutro.

 


17.11.2020 r.
Pomoc rzeczowa - STELLA

Składamy serdeczne podziękowania i wyrazy uznania Telewizji Kablowej Stella Zdzisław Gawęcki, za okazaną pomoc i wsparcie poprzez przekazanie naszej placówce środków ochrony indywidualnej. Dziękujemy za bezinteresowną pomoc, otwarte serce i życzliwość, którą od Państwa otrzymaliśmy. Życzymy dużo zdrowia oraz powodzenia w realizacji zamierzonych celów.


7.10.2020 r. - Pomoc rzeczowa od Banku Żywności w Tarnobrzegu     
W obliczu pandemii wirusa SARS-CoV-2 Stowarzyszenie Tarnobrzeski Bank Żywności nieustannie wspiera i realizuje pomoc żywnościową dla Domu Pomocy Społecznej im. Józefa Gawła w Stalowej Woli.W ramach tej inicjatywy, od początku epidemii, nasza placówka otrzymała wiele produktów spożywczych, takich jak: słodycze, makarony, przetwory warzywne,przetwory mleczne, owoce, napoje i wiele innych.Pragniemy serdecznie podziękować za okazane wsparcie, pamięć i otwartość na nasze potrzeby.Dokładamy wszelkich starań i robimy wszystko, aby uchronić naszych podopiecznych i nas samych od zakażenia koronawirusem, by wszyscy czuli się bezpiecznie, a Dom funkcjonował jak najlepiej. Dzięki Państwa niezwykłej pomocy jest nam łatwiej o to zadbać.

 

29.09.2020r. - Msza Odpustowa w Kaplicy Domu Pomocy Społecznej

We wtorek, 29 września, w kaplicy Domu Pomocy Społecznej im. J. Gawła w Stalowej Woli świętowaliśmy uroczystość odpustową ku czci św. Michała Archanioła. W tym dniu, Mszę Świętą celebrowali: Proboszcz Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej ks. Mieczysław Kucel oraz kapelan Domu Pomocy Społecznej- ks. Eugeniusz Rycerski. Tradycyjnie, po wygłoszeniu kazania, Mieszkańcy, Pracownicy oraz Dyrektor złożyli na ręce kapłana dary. Minione święto nasuwa kolejne wydarzenie, jakie przypada na  dzień 1-go października, kiedy to mija pierwsza rocznica pracy Pana Łukasza Chrząstka na stanowisku Dyrektora Domu Pomocy Społecznej im. J. Gawła w Stalowej Woli. Panie Dyrektorze, życzymy wielu sukcesów i pomyślności zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym oraz składamy wyrazy uznania za włożony trud i zaangażowanie w pracę!
 


16.09.2020 r.
-  Ostatnie letnie grillowanie w ogrodzie Dps

Zbliżamy się niestety wielkimi krokami do końca lata. Chcąc wykorzystać ostatnie, gorące jeszcze dni września, urządzilismy grilla dla naszych podopiecznych. Humory nam dopisywały, także śmiechu było dużo. Nie obyło się bez śpiewów, tańców, bo to, seniorzy lubią nade wszystko. Przy pysznej kiełbasce z grilla, słuchając skocznej muzyki, miło spędziliśmy to słoneczne przedpołudnie.

 


12.08.2020 r.
- Grillowanie w ogrodzie Dps

 
Korzystając z pięknej, sierpniowej pogody zorganizowaliśmy dla naszych mieszkanców grilla w naszym ogrodzie . Miła atmosfera, słuchanie muzyki  i wspólne rozmowy,  napełniły wszystkich pozytywną energią.
 
 

30.07.2020 r.
-  Zakup lampy bakteriobójczej dla naszego DPS 

Dom Pomocy Społecznej im. Józefa Gawła w Stalowej Woli składa na ręce Pana MarkaWójcika 
oraz Naszych Przyjaciół z Widzialnej Ręki Stalowa Wola/Nisko i okolice. Serdeczne podziękowania za zorganizowanie zbiórki pieniędzy na portalu zrzutka.pl. Z uzbieranych pieniędzy zakupione zostały niezbędne środki ochrony osobistej i indywidualnej.Ale to nie wszystko. W miniony czwartek dotarła do nas przesyłka, na którą czekaliśmy najdłużej, bo przeszło 3 miesiące. Jest to lampa bakteriobójcza. 
Głównym zadaniem przepływowej lampy bakteriobójczej serii NBVE 110 PL jest dezynfekcja powietrza w różnego typu pomieszczeniach, w których przebywa wiele osób. Ten rodzaj lampy stosuje się między innymi w:
- przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym
- branży spożywczej
- szpitalach
- na izbach przyjęć
- w przedszkolach i żłobkach
- w gastronomii, farmacji i hotelarstwie
W tych miejscach wymagane jest zachowanie szczególnej sterylności. Czystość mikrobiologiczna jest bardzo istotna w budynkach i salach, gdzie przebywa lub przez które przechodzi wiele osób. Przepływ powietrza przez tę lampę bakteriobójczą umożliwia zastosowanie komory dezynfekcyjnej, wewnątrz której znajdują się promienniki bakteriobójcze. Wentylator także odgrywa znaczącą rolę w procesie cyrkulacji powietrza. Największa zaleta jest to, że można ją stosować w obecności pacjentów. Promieniowanie skutecznie dezaktywuje bakterie, grzyby, pleśnie oraz wszelkie inne drobnoustroje.
Jeszcze raz dziękujemy za okazaną pomoc, a okazane dobro niech wróci do Was z podwójną siłą.
Jesteście Wielcy!

 16.07.2020 r. 
 - Wyjścia do ogrodu

Chociaż pogoda ostatnimi czasy bywa w kratkę, to staramy się wspólnie z mieszkańcami codziennie znaleźć chwilę czasu, na spacer po naszym ogrodzie. Ciepłe promienie letniego słońca sa lekiem na wszelkie troski, i odskocznią od codzienności.
Można wspólnie porozmawiać w wiekszym gronie , posluchać muzyki i ,,rozruszać kości". Mamy nadzieję na piękne , słoneczne lato i na mnóstwo okazji do wspólnego biesiadowania.
 


 


07.07.2020 r
.- Dostawa środkow ochrony osobistej- Widzialna Ręka

Dziękujemy Panu Markowi Wójcikowi za zorganizowanie zbiórki pieniędzy na zakup niezbędnych środków ochrony indywidualnej dla naszego domu. Z uzbieranych pieniędzy zostały zakupione między innymi fartuchy medyczne niejałowe z włókniny w ilości 152 szt. które dziś nasza placówka otrzymała. Nie sposób wyrazić naszą wdzięczność za okazaną pomoc i gest, życzymy zdrowia oraz powodzenia w realizacji zamierzonych celów. 

 


06.07.2020 r. 
-
  Wsparcie rzeczowe od firmy Thoni Alutec

Składamy serdeczne podziękowanie Zarządowi i Pracownikom Firmy Thoni Alutec w Stalowej Woli, za okazaną pomoc i wsparcie poprzez przekazanie naszej placówce środków ochrony indywidualnej. Dziękujemy za bezinteresowną pomoc, otwarte serce i życzliwość, którą od Państwa otrzymaliśmy. Życzymy dużo zdrowia oraz powodzenia w realizacji zamierzonych celów.

 


25.06.2020 r.- 
 Grill w ogrodzie

 

18.06.2020 r. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała, Msza Święta, Święcenie Wianków.

Tradycyjnie na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, kapłan święci przyniesione przez wiernych wianki uplecione z kwiatów i ziół leczniczych, symbolu Bożych darów. Chronią one przed burzą i pożarami, przed gradobiciem i szkodnikami na polach.
Nasze mieszkanki chętnie brały udział w tradycyjnym wiciu wianków, które potem święciły podczas Mszy Świętej. Poświęcone wianki zostały zawieszone na ścianie lub zatknięte za obraz 

 


04.06.2020 r. - Grill w ogrodzie

Sezon grillowy w naszym Dps uważamy oficjalnie za otwarty !
W piękny, słoneczny czwartek mieliśmy okazję uczestniczyć we wspólnym grillu zorganizowanym przez pracowników naszego Domu. Po długim, ciężkim okresie gdzie budynek cały czas był zamknięty z powodu pandemii, nasi Mieszkańcy mogli w końcu wyjść na świeże powietrze i rozkoszować się słońcem, które w ten dzień wyjątkowo przygrzewało i wprawiało nas w dobry nastrój. Wspólne biesiadowanie było symbolicznym wejściem w letnie klimaty ucztowania na świeżym powietrzu. Gdy kiełbaski już pięknie się zarumieniły usiedliśmy wspólnie by móc w końcu się nimi zajadać. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie spędzić czas. Mamy nadzieję, że to dobry początek sezonu i czekamy na inne, podobne imprezy .

 
 1.05.2020 r.
  - Pożegnanie Sióstr i Braci Zakonnych

W dniu 01.05.2020r. Siostry i Bracia Zakonni zakończyli posługę w naszym Domu, mimo trudnej sytuacji pośpieszyli nam z bezinteresowną pomocą. Przez blisko miesiąc, 24 godziny na dobę z radością i uśmiechem na twarzy wspierali i pomagali naszym mieszkańcom.
Nie ma słów by wyrazić naszą wdzięczność za taką postawę.
Bezinteresowna pomoc to bardzo cenny dar, jaki człowiek ofiaruje drugiemu człowiekowi nie oczekując nic w zamian.

DZIĘKUJEMY!

1. Wojciech Sokołowski- Zakon Braci Mniejszych Kapucynów
2. Mariusz Leszczak- Zakon Braci Mniejszych Kapucynów
3. Łukasz Wasiljew- Zakon Braci Mniejszych Kapucynów
4. Piotr Koczaj, Brat Albert- Zgromadzenie Braci Albertynów
5. Krzysztof Januś, Brat Jan Chrzciciel- Zgromadzenie Braci Albertynów
6. Krzysztof Dejewski, Brat Gabriel- Zgromadzenie Braci Albertynów
7. Bogumiła Neugebauer, Siostra Monika- Zgromadzenie Sióstr Świętego Dominika
8. Dorota Teresa Janik, Siostra Natalia- Zgromadzenie Sióstr Świętego Dominika
9. Józefa Zubka, Siostra Marcela- Zgromadzenie Sióstr Świętego Dominika
10. Iwona Kocemba- Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Starowiejskich
11. Teresa Serafin- Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Starowiejskich
12. Józefa Dziuba- Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Starowiejskich
13. Irena Głaz, Siostra Domicela- Zgromadzenie Sióstr Felicjanek
14. Agnieszka Rębisz, Siostra Azariasza- Zgromadzenia Sióstr Felicjanek

 

19.03.2020r.- Święto patrona Domu Pomocy Społecznej w Stalowej Woli

W imieniny patrona Domu Pomocy Społecznej - Józefa Gawła, mieszkańcy złożyli kwiaty i zapalili znicze pod tablicą upamiętniającą opiekuna. Józef Gaweł był inicjatorem budowy w Stalowej Woli Domu Pomocy Społecznej oraz współzałożycielem Stowarzyszenia Wspierania Szpitala Miejskiego w zakresie wyposażenia w nowoczesną aparaturę medyczną. Jego osobiste zaangażowanie i społeczna pasja działania obydwu tym inicjatywom zjednały wielu sympatyków i uczyniły z nich ważny dla przyszłości Stalowej Woli element życia społecznegoW całym okresie swojej pracy zawodowej oraz działalności społecznej dał się poznać jako człowiek o wielkiej wrażliwości społecznej, potrafiący z wielkim taktem ale i z żelazną konsekwencją walczyć o sprawy ważne zarówno dla wszystkich mieszkańców miasta, jak i o sprawy zapominanych niejednokrotnie, słabszych grup społecznych i jednostek.


 


11.02.2020 r.
– Światowy Dzień Chorego

W tym dniu na terenie Domu Pomocy Społecznej w Stalowej Woli odbyły się uroczystości związane z obchodami Światowego Dnia Chorego, w których uczestniczyła społeczność DPS oraz zaproszeni goście, wśród których była m.in. wiceprezydent Stalowej Woli Pani Renata Knap oraz Prezes Telewizji Kablowej STELLA Pan Zdzisław Gawęcki. Mieszkańców odwiedził również poprzedni dyrektor naszego Domu Pan Jan Gorczyca wraz z żoną. Sakramentu Namaszczenia Chorych udzielali kapłani, którzy sprawowali w tym dniu Mszę Świętą: Proboszcz Parafii p.w. Trójcy Przenajświetszej ks. Mieczysław Kucel, ks. Dariusz Kielar wraz z kapelanem Domu Pomocy Społecznej - ks. Eugeniuszem Rycerskim. Uroczysta Msza Święta w Światowym Dniu Chorego transmitowana była przez Telewizję STELLA.


 

 

KONCERTY KOLĘD

W styczniu i lutym nasi mieszkańcy mieli okazję posłuchać Noworocznych Koncertów Kolęd w wykonaniu znanych chórów i zespołów śpiewających ze Stalowej Woli. Świąteczne koncerty składały się z różnorakich kolęd i pastorałek. Artyści koncertowali się w kaplicy Domu Pomocy Społecznej.

02.02.2020 r.

Uroczysta Msza Święta w Święto Niepokalania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Uroczystość uświetnił występ Scholi z Kościoła p.w. Przemienienia Pańskiego w Jastkowicach pod kierunkiem Pani Ani Partyka.


 


26.01.2020 r.

Męski Chór GAUDIUM pod dyrekcją Karoliny Nowak z Koncertem Kolęd dla naszych mieszkańców.

 19.01.2020 r.


Noworoczny Koncert Kolęd w wykonaniu chóru GAUDE VITAE i Studia Wokalnego VIVO pod dyrekcją Pani Ewy Woynarowskiej. Pani Renata Knap - wiceprezydent Stalowej Woli, była naszym gościem.

 


 

12.01.2020 r.

Mini Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu wokalistek Studia Wokalnego VIVO pod kierunkiem Pani Ewy Woynarowskiej działających w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli. Najpiękniejsze polskie kolędy śpiewały siostry Wiktoria i Aleksandra Hausner z koleżanką - Karoliną.

 
10.01.2020 r. - Jasełka

Uczniowie klasy III ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Stalowej Woli przedstawili JASEŁKA dla naszych podopiecznych. Przedstawienie odbyło się w kaplicy DPS. Mieszkańcy wraz z dziećmi chętnie włączali się do wspólnego śpiewania kolęd i tym samym umilili sobie powszedni, zwykły dzień. Nasi mali Goście przyjechali z Panią Dyrektor Szkoły - Agnieszką Iwan i wychowawcą klasy Panią Ewą Żebrowską