Uwaga!
Ta kopia systemu CMS jest licencjonowana dla innej domeny!

Czy to wcześniej działało? Jeśli zaparkowałeś dodatkową domenę na tej stronie,
być może tutaj jest problem - proszę wrócić do kreatora i uruchomić go ponownie - a tam dodać nową domenę do licencji w trybie upgradu
- lub skontaktować się z dostawcą oprogramowania

2019 » DPS Stalowa Wola

2019

2019

31.12.2019 -  SYLWESTER

Szampański nastrój towarzyszył naszym Mieszkańcom podczas  sylwestrowej zabawy. Pożegnaliśmy Stary Rok w doskonałych  nastrojach i słodkim poczęstunku. Czas minął nam na wspomnieniach zabaw sylwestrowych  spędzanych w gronie. Jak to zwykle w taki dzień bywa, nie mogło zabraknąć tańców, w których prym wiodły mieszkanki naszego  Domu.

 


14.11.2019

 W tym dniu gościł w naszym Domu Chór Męski  GAUDIUM ze Stalowej Woli z koncertem z okazji Święta Niepodległości. Chórem z wielka gracją dyrygowała Pani Karolina Nowak. W trakcie występu wysłuchaliśmy wiele pieśni patriotycznych i żołnierskich piosenek. Koncert dostarczył naszym mieszkańcom jak tez zaproszonym Gościom wiele radości i serdecznych wzruszeń. Jesteśmy wdzięczni za niepowtarzalne przeżycia Panu Tadeuszowi Lauterbach – Prezesowi Towarzystwa Krzewienia Kultury Śpiewu „Gaudium”, Pani Dyrygent i całemu Chórowi.

 
25.11.2019 -  XV Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych 

Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Młodzieży Niepełnosprawnej „Szansa” zorganizowało  w Spółdzielczym Domu Kultury XV Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych. Celem Przeglądu była prezentacja twórczości osób niepełnosprawnych ; propagowanie śpiewu, wspólnego muzykowania oraz różnych form aktywności artystycznej; promowanie młodych talentów. Przegląd był organizowany przede wszystkim po to, aby pokazać zdolności artystyczne osób niepełnosprawnych, to jak wyrażają się i spełniają poprzez sztukę. Jest to również okazja do wspólnego przeżywania pozytywnych emocji,  lepszego poznania i zrozumienia osób niepełnosprawnych. Uczestnicy przeglądu to osoby uprawiające amatorsko lub profesjonalnie określone dziedziny twórczości. Kategorie konkursowe to przegląd piosenki, małe formy teatralne, prace plastyczne na temat „ Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym się dzieli z innymi ”. Nasz DPS może się pochwalić wspaniałym osiągnięciem  w postaci nagrody głównej, Złotego Tulipana ,który otrzymaliśmy za prace w kategorii Tkanina i aplikacja- ,,Taniec radości” z czego jesteśmy bardzo zadowoleni.
Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i wspaniałe nagrody.

 


17.10.2019 - VI JESIENNY PIKNIK  W RADOMYŚLU  N. SANEM

Wraz z grupą mieszkańców pojechaliśmy na piknik zorganizowany przez  Środowiskowy Dom Samopomocy w Radomyślu n. Sanem.  Wspomnieć trzeba, że pogoda  dopisała wyśmienicie i przełamała stereotyp nostalgicznej jesieni . Podobnie jak w ubiegłych latach kierownik radomyskiego ŚDS- p. Dominika Czerepak -Drzymała powitała oficjalnie wszystkich przybyłych gości, życząc im udanej zabawy. Tego roku nie zabrakło wielu atrakcji przygotowanych przez  ŚDS ,  animatorzy z Showtime Events zachęcali wszystkich zgromadzonych do miłego spędzania czasu wolnego. Celem  przewodnim spotkania było rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy  JESIENNY ŁAPACZ SNOW .Nasz DPS, za zaprezentowaną pracę otrzymał wyróżnienie, z czego bardzo się cieszymy. Istniała możliwość wykonania pamiątkowych zdjęć w przygotowanym ,,Jesiennym kąciku” , oraz przygotowano wspólny posiłek dla wszystkich uczestników imprezy. Organizatorom składamy wielkie podziękowania za mile spędzony czas i wspaniała atmosferę.

 


15.10.2019  -  WARSZTATY JESIENNE  

15 października gościliśmy w naszym Domu uczniów klasy 2 „b”ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bohaterów Westerplatte w Stalowej Woli. Swoją wizytę rozpoczęli od krótkiej części artystycznej, podczas której zaśpiewali Mieszkańcom jesienne piosenki, a także wyrecytowali piękne wiersze. Następnie w świetlicach DPS wspólnie wzięliśmy udział w warsztatach, podczas których uczyliśmy się robić ciekawe jesienne ozdoby, takie jak róże z liści czy też papierowe kolorowe listki. Spotkanie zakończyliśmy w miłej atmosferze przy słodkim poczęstunku.
Dziękujemy Wychowawczyni pani Grażynie Kandefer i Jej uczniom za tak miłą wizytę!

 


MUZYKOTERAPIA

Od wielu lat Pan Piotr Szpara prowadzi z naszymi mieszkańcami zajęcia muzyczne. Wspólne śpiewanie to dobry sposób na aktywizację, integrację i poprawienie nastroju naszych seniorów. Przez te lata zawiązała nić sympatii między Panem Piotrem i uczestnikami tych spotkań.

 1.10 2019 - Powitanie nowego dyrektora Domu Pomocy Społecznej im. Józefa Gawła w Stalowej Woli - Łukasza Chrząstka

Łukasz Chrząstek został nowym dyrektorem Domu Pomocy Społecznej w Stalowej Woli. Urzędowanie rozpoczął w dniu 1 października 2019 roku, od spotkania z pracownikami oraz wicestarostą stalowowolskim Mariuszem Sołtysem.
Łukasz Chrząstek zastąpił na stanowisku dyrektora stalowowolskiego DPS-u Jana Gorczycę, który w lipcu odszedł na emeryturę, a wcześniej kierował nieprzerwanie tą placówką od początku jej istnienia, czyli od 2000 roku.
Nowy dyrektor doskonale zna specyfikę stalowowolskiego DPS-u, ponieważ jest z nim zawodowo związany już od 2012 roku. - W latach 2012-2013 odbyłem w DPS staż jako pracownik socjalny i animator kultury. Okres ten pozwolił mi zapoznać się ze specyfiką i zadaniami oraz strukturą organizacyjną placówki. Natomiast od 2013 roku pracowałem w stalowowolskim DPS na stanowisku samodzielnego referenta w Dziale Ekonomiczno-Finansowym i byłem odpowiedzialny między innymi za nawiązywanie współpracy z innymi instytucjami i organizacjami oraz za pozyskiwanie dodatkowych środków dla DPS – mówi Łukasz Chrząstek.
To właśnie doświadczenie oraz dogłębna znajomość placówki i jej problemów sprawiły, że Zarząd Powiatu Stalowowolskiego podjął w dniu 25 września 2019 roku uchwałę o powierzeniu Łukaszowi Chrząstkowi stanowiska dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Stalowej Woli. Nowy dyrektor objął swój gabinet w dniu 1 października 2019 roku, rozpoczynając pracę od spotkania z pracownikami placówki oraz wicestarostą stalowowolskim Mariuszem Sołtysem, reprezentującym organ założycielski, czyli Powiat Stalowowolski.
- Jako dyrektor będę starał się wdrażać nowe pomysły i rozwiązania usprawniające działalność jednostki. Istotne są dla mnie dbałość o jak najlepsze warunki życia mieszkańców oraz jakość pracy i zadowolenie personelu oraz współpraca z instytucjami i organizacjami działającymi na rzecz seniorów i osób niepełnosprawnych – zapewnia dyrektor Chrząstek.

 


Pożegnanie dyrektora DPS Pana Jana Gorczycy

Jan Gorczyca, dyrektor Domu Pomocy Społecznej im. Józefa Gawła w Stalowej Woli 25 lipca zakończył pracę zawodową i przeszedł na emeryturę. Kierował on nieprzerwanie Domem Pomocy Społecznej w Stalowej Woli od początku jego istnienia, czyli od 2000 roku, kiedy to placówka rozpoczęła swoją działalność. Dzięki jego pracy i zaangażowaniu zostało zrealizowanych wiele projektów, które miały na celu usprawnić działanie placówki, ale również poprawić jakość życia samych mieszkańców. - Prze te lata na emeryturę odeszło kilka osób, przyszedł czas, że i ja podjąłem taką decyzję. Liczę, że we wspomnieniach zarówno mieszkańców, jak i pracowników pozostanę jako człowiek, który nie bał się wyzwań – mówił Jan Gorczyca.
 Panie Dyrektorze, za cały ogrom pracy i pańskie serce, w imieniu Mieszkańców i wszystkich pracowników Domu Pomocy Społecznej – dziękujemy! Życzymy samych radosnych i pogodnych dni na emeryturze.

 27.09.2019 -  Wyjazd na grzyby do Jamnicy

Chłodniejsze dni i opadające liście to nie jedyne uroki jesieni. W lasach pojawiają się również grzyby, co zachęca do leśnych wędrówek.Korzystając z pięknej pogody wybraliśmy się na małe grzybobranie do pobliskiego lasu w okolicach Jamnicy. Grupa naszych mieszkańców ochoczo zabrała się do poszukiwania różnego rodzaju grzybów. W pełnym skupieniu, ale także dobrym humorze upłynęła nam cała leśna wędrówka. Z pewnością nie raz powtórzymy tak miłą wycieczkę.

 05.09.2019 -  Wizyta przedszkolaków w  Domu Pomocy Społecznej 
z okazji „ Międzynarodowego Dnia Dobroczynności”

Międzynarodowy Dzień Dobroczynności obchodzony jest w rocznicę śmierci Matki Teresy. Święto ma zwrócić uwagę na znaczenie pomocy humanitarnej oraz organizacji charytatywnych i wolontariackich. Również o naszych mieszkańcach nie zapomniały dzieci z przedszkola i w tym dniu przybyły, aby wręczyć każdemu mały upominek. Słodkie cukierki czy też własnoręcznie wykonane serce  to rzeczy, które każdy z podopiecznych tego dnia mógł otrzymać.
Bardzo jest  nam miło za tak piękny gest i cieszymy się, że mogliśmy ich  gościć po raz kolejny w naszym DPS.


 28.08.2019 - Wyjście na wystawę „AMATOPASJA ‘18” im. Alicji
Czajkowskiej-Chmielewskiej.

Wraz z grupą mieszkańców naszego domu wybraliśmy się na wystawę do Miejskiego Domu Kultury zatytułowaną „A M A T O P A S J A ‘18”. Jest to największa regionalna wystawa składająca się z ok. 500 prac, wykonanych w różnych technikach rysunku, malarstwa olejnego i rzeźby. Autorzy to ok. 100 osobowa grupa dzieci, młodzieży i dorosłych uczestników zajęć plastycznych prowadzonych w Miejskim Domu Kultury przez artystę plastyka Agatę Magdziak.
Sprzyjająca pogoda była również okazją do krótkiego spaceru po naszym mieście, który spotęgował pozytywne wrażenia w naszych mieszkańcach po obejrzeniu wystawy.

 

01.08.2019 - JESIENNE GRILLOWANIE

Korzystając z pięknej pogody oraz uroków lata, bogactwa kolorów i zapachów, zorganizowaliśmy dla naszych Mieszkańców grilla w ogrodzie. W przyjaznej i serdecznej atmosferze mogliśmy wymienić się swoimi doświadczeniami i przeżyciami. Przy kiełbasce z grilla, słuchając skocznej muzyki, miło spędziliśmy to słoneczne przedpołudnie. Wspomnieć trzeba, że latem potrawy z grilla smakują najlepiej, a dobry nastrój towarzyszy wszystkim biesiadnikom.


 24.07.2019 - ,,ANULKI”

24-go lipca braliśmy udział w cyklicznym pikniku integracyjnym ,,Anulki” organizowanym przez Dom Pomocy Społecznej w Nowej Dębie. Impreza nawiązuje do imienia Anna, która jest patronką osób w podeszłym wieku. Wszyscy świetnie się bawili, a solenizantki otrzymały bukiet róż od organizatorów.
Dziękujemy Pani Dyrektor za zaproszenie i mila atmosferę.

 3.07.2019 - VII EDYCJA KULTURY LUDOWEJ ,,ROŚNIE JAK NA DROŻDŻACH

3 lipca 2019r. Pojechaliśmy z grupa mieszkańców do Domu Pomocy Społecznej w Górnie. Głównym motywem przewodnim uroczystości było hasło ,,Rośnie jak na drożdżach” podczas której wszystkie zaproszone placówki  prezentowały swoje wypieki.   Nasza propozycją był aromatyczny chlebek czosnkowo-ziołowy którym przełamaliśmy stereotyp słodkiego drożdżowego wyrobu. W konsekwencji wszystkie ciasta na koniec mogliśmy skosztować i zapewniamy, że były naprawdę przepyszne! Nie obyło się również bez licznych konkursów, zabawy tanecznej i atrakcyjnych nagród. Zdecydowanie bawiliśmy się wybornie , a organizatorom bardzo dziękujemy za zaproszenie. Na pewno wrócimy tam za rok…!

 24.06.2019 -  
Wyjazd na imprezę integracyjną ,,Powitanie Lata” do Środowiskowego Domu Samopomocy w Bojanowie.

Tradycyjnie co roku  odwiedzamy naszą zaprzyjaźnioną placówkę opiekuńczą w Bojanowie. W tym roku witaliśmy lato  w klimatach hawajskich. Wszyscy uczestnicy zabawy wystrojeni byli  w kolorowe ubrania, kwiatowe girlandy, a mężczyźni w koszule z palmami. Całość uświetniła wesoła muzyka i przepyszny poczęstunek. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i mile spędzony czas.

 2.06.2019 -  ŚWIĘTO RODZINY

Cykliczna impreza "Święto Rodziny”, na stałe wpisała się w kalendarium naszego DPS. Zamysł samej uroczystości, to przede wszystkim integracja między mieszkańcami oraz podtrzymywanie więzi rodzinnych naszych podopiecznych. Całą uroczystość  uświetniły występy lokalnych kapel ludowych.   Zabawa taneczna, smaczna zupa z kuchni polowej, wata cukrowa i inne łakocie pozostaną na długo w pamięci wszystkich biesiadników.


 ŚWIĘTA WIELKANOCNE

W okresie Świąt Wielkanocnych tylko nieliczni mieszkańcy święta spędzali z rodzinami, większość spędzała je  w DPS. Tradycyjnie  w Wielką Niedzielę mieszkańcy zasiedli do uroczystego śniadania. W miłej atmosferze w towarzystwie ks. proboszcza i ks. kapelana spożywali  potrawy, które były  poświęcone w Wielką Sobotę w kaplicy DPS.   Wystrój stołów i odświętne ubrania mieszkańców podkreślały podniosły charakter  śniadania wielkanocnego.

 

 14.02.2019 - WALENTYNKI

Walentynki, czyli dzień zakochanych, również miały swój akcent wśród naszych mieszkańców. Całe spotkanie odbyło się przy miłej muzyce, gorącej kawie i przepysznych ciasteczkach. Mieszkańcy snuli refleksje o swoich młodzieńczych latach i ukochanych, z którymi spędzili większość swojego życia. Wszyscy wiemy, że miłość, to uczucie, które potrafi dopaść człowieka w każdym wieku, dlatego nie zrezygnowaliśmy w celebrowaniu tego dnia również w naszej placówce.

 KONCERTY KOLĘD

Tradycją już się zapisały coroczne koncerty kolęd w naszym Domu. W nasze progi zawitały chóry, które swoim kolędowaniem uświetniły ten jakże miły naszym sercom czas. 

02.01.2019 – koncert Zespołu BELFERKI Sekcji Emerytów i Rencistów Nauczycieli ze Stalowej Woli 

 


 


13.01.2019 – Chór  LASOWIACY pod dyrekcją Pana Edwarda Horoszko

 


27.01.2019 – Zespół Ludowy PYSZNICZANIE z Pysznicy

 

02.02.2019 – Zespół Śpiewaczy MALWA z Turbi

 

JASEŁKA
Tego roku odwiedziły nas dzieci z przedszkola z piękną inscenizacją jasełek. Ich przejęcie i zaangażowanie w występ wzbudziły w nas ogromną sympatię i życzliwość.